MENU

pátek 13. července 2018

Kat von D vs. Nyx | NEJLEPŠÍ LINKY NA OČI VE FIXU?!

Krásný den přeji všem! Jak si užíváte léta? V posledních dnech to příliš letně nevypadá, tak doufejme, že se to počasí znovu umoudří a budeme si moci užívat krásné letní dny. Dnešní článek udělá radost hlavně těm z vás, které stále hledáte ty nejlepší oční linky. Posvítíme si na produkty z dvou různých cenových kategorií - linky NYX totiž pořídíte za polovinu ceny těch od Kat von D. Které jsou ale lepší? Vyplatí se připlatit si? Čtěte dál.


Oční linky vždy byly, jsou a nejspíše i nadále budou můj signature look. Když jednoduše nevím, jaké líčení očí zvolit, namaluji si linky a mám vystaráno. Za ta léta už tak nějak zvládnu vytvořit reprezentativní vzhled linek, ale nemyslete si, také mám dny, kdy se s nimi piplám i desítky minut. Vždy jsem fandila spíše linkám ve fixu než těm klasickým gelovým, to je pro mě úkol do budoucna. Pokud sáhnete po fixe, máte na výběr z pěnového nebo štětečkovitého hrotu. Dlouhou dobu jsem sahala spíše po těch pěnových, nicméně mají velkou nevýhodu v tom, že mají tendenci se lámat, třepit a také rychle vysychat. Pokud jste nějaké takové měli, určitě víte, o čem mluvím. Proto bych doporučila spíše ty, které připomínají štěteček, takže hrot je složený z jednotlivých vlásků. Na dva takové exempláře se dnes podíváme a porovnáme, které jsou lepší! Dovolím si říct, že oboje tyto fixky jsou v make-up světě známé a velmi chválené. Linky Tattoo Liner od Kat von D jsou už takovou legendou a já jsem si je pořizovala ještě v době, kdy se u nás tato značka nedala sehnat. Děkujeme, Sephoro! <3


Každé oční linky musí splňovat tři moje základní požadavky:

1. SYTÁ ČERNOČERNÁ BARVA
2. DOBRÁ VÝDRŽ
3. JEDNODUCHÁ APLIKACEAbych se přiznala, tak celá ta "gothic" image značky Kat von D mi není blízká a kromě těchto linek mě nechává chladnou. Hodnotím tu ale samotný produkt, ne značku, samozřejmě. Seženete je u nás výhradně v Sephoře a zaplatíte za ně 580 Kč, což není úplně málo. Na výběr máte ze dvou odstínů: klasická černá Trooper Black a také v hnědé s názvem Mad Max Brown. To, že Kat má naprosto geniální názvy svých odstínů se jí musí nechat. Moje prvotní dojmy při samotné aplikaci byly spíše negativní, protože jsou mnohem sušší než linky, na které jsem byla zvyklá dříve. Uvnitř fixy je kulička, kterou můžete barvu protřepat pro sytější aplikaci, aby se barva lépe dostala do hrotu. Geniální věc! Jinak je hrot měkoučký, flexibilní a dá se s ním vykreslit i tenoučká linka, jsou tedy abnormálně precizní. Asi jsem opravdu náročná, protože abych dosáhla toho požadovaného odstínu černé, je potřeba linky nanést dvakrát, v čemž mají rozhodně navrch linky NYX. Barva zasychá hodně rychle, takže se nemusíte bát obtisknutí ani rozpíjení, tady zase bod pro Kat von D. Už dle názvu by linky měly držet na oku jako vytetované, což v ideálním případě drží, avšak počítejte s tím, že barva během dne lehce bledne, hlavně pak v oblasti "ocásku" a pokud se vám oční víčka více mastí, může se během dne téměř vytratit. Přesně to se mi stalo během prvního nošení - horký letní den, zpotíte se a večer byla linka k nenalezení. Naopak v oblasti slzných kanálků, kde se mi linky většinou ztrácí, mi bez problému celý den vydrží. Abyste podpořili výdrž, doporučila bych vám na víčko nanést nějaký základ - korektor, bázi pod stíny nebo prostě jen "zbytek" make-up z houbičky. Toto balení mám už více než rok a s klidným srdcem vám mohu říct, že ten rok mi opravdu poctivě sloužily než začaly vysychat. Obecně je dobré linky skladovat hrotem dolů, aby se v hrotu držela barva.


Pojďme se teď podívat na Epic Ink Liner od NYXu, který seženete za 269 Kč, což je méně než polovina ceny než u Kat von D. Samotný hrot je téměř na chlup stejný jako u Tattoo Lineru. Jak už jsem říkala, pigmentace je rozhodně lepší u těchto linek. Barva je krásně černočerná přesně tak, jak si to představuji. Hrot je také krásně ohebný a měkký, má v sobě ale mnohem více barvy, takže na dokonalou linku stačí jedna vrstva a nemusíte vůbec tlačit. Pokud byste chtěli vědět, s kterou fixou vykreslíte preciznější linku, nebudu pro vás mít jednoznačnou odpověď. Obě mají perfektně precizní štěteček, téměř jako kdybyste vzali dva totožné produkty a rozlišili je pouze obalem. Co jim však musím vytknout je fakt, že se barva hodně rozpíjí. Pokud máte na víčku nějaký základ jako oční stíny nebo bázi, nemusíte se bát, ale může vás to trochu pozlobit. Naopak přes stíny se nanáší bez problémů, přičemž Tattoo Liner dost vynechává barvu a je potřeba trochu přitlačit. Tyhle linky jsou oproti Kat von D dokonce i voděodolné, což jsem popravdě netestovala, každopádně potu odolávají pochopitelně mnohem lépe. Jak s odličováním? Micelárka si s nimi sice poradí, jen to chce trochu více práce než u Tattoo Lineru. S olejovým či dvousložkovým odličovačem jde obojí dolů bez problémů. Co se výdrže týče, jsou na tom znovu dost podobně a s ohledem na cenu bych tedy favorizovala spíše Epic Ink Liner. Mám je také už více než rok a ještě ani nejeví sebemenší náznak vysychání, zázrak!


Jak zní můj finální verdikt?! Které linky jsou lepší? Po sečtení všech pro a proti u mi přijdou srovnatelně dobré. Mým favoritem je spíše NYX, na jedničku splňuje všechny tři moje základní požadavky a dovolila bych si říct, že se jedná o velmi povedený dupe linek Kat von D. Další plus je samozřejmě cena, kdy můžu místo Tatto Lineru mít dva Epic Ink Linery.

Co vy a linky?
Zkoušeli jste legendární Tattoo Liner? Pokud ne, jaké linky jsou vaše oblíbené?


6 komentářů :

 1. No linky na oči mám jich doma docela dost, ale zatím se to musím naučit s nimi :) ráda bych je používala častěji, dodají oku ten správný look. :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu - když nevíš co, namaluj si linky! :D

   Vymazat
 2. Linky vypadají zajímavě ani jedny jsem však ještě nezkoušela :).

  TheBlondieTale

  OdpovědětVymazat
 3. Prvně musím říct, že máš krásné nafocené fotky! :) linky jsem hodně používala, když jsem byla v nějaké deváté třídě a teď mě to nějak opustilo, ale kdybch měla vybírat z těchhle dvou, tak vyberu asi NYX :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, Maris :) Mě stále baví, dodají šmrnc každému looku.

   Vymazat
 4. Nyxí linky se mi rozpijí i na stínech a pokaždé co jsem je vytáhla, abych jim dala šanci mi zničily líčení rozpitou oční linkou..velké zklamání :(

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!