MENU

pátek 15. prosince 2017

Sůl do koupele | DIY

Ahoj, online světě! Jelikož jsem letos vyráběla hned několik DIY vánočních dárků, rozhodla jsem se pro vás jeden z nich sepsat, konkrétně můžete někomu ze svých blízkých vyrobit vlastní sůl do koupele. Je to opravdu jednoduché, rychlé a věřím, že takovýhle "home-made" dáreček udělá obdarovanému velkou radost. Já budu teď jen doufat, že moje sestřička nebude před Vánoci sledovat blog... A jestli ano, tak Romí, tahle je opravdu pro Tebe :D


Pojďme si tedy říct, co budeme na takovou DIY sůl do koupele potřebovat.

#1 Prvně tedy především tu sůl. Obyčejnou, čistou sůl do koupele, kterou já jsem sehnala v DMku. Obsahuje 3 pytlíčky po 500 gramech, takže dohromady máte 1,5 kila sole a z tohoto množství jsem já udělala 6 balíčků, což odpovídá zhruba těm 250 gramům na jedno balení DIY sole do koupele.

#2 Na "ozdobení" můžete zvolit jakékoliv sušené květy - heřmánek, levandule, růže, naprosto cokoliv! Já zvolila právě malá růžová poupátka a sušené květy slézu, které jsem kupovala na čaj.

#3 Abyste soli dodali vůni, sáhněte po koupelovém oleji. Já jsem zvolila obyčejné aroma oleje, které by nikomu neuškodí, ale speciální koupelové oleje budou rozhodně lepší. 

#4 Jak sůl nakonec zabalíte je na vás. Můžete je dát do skleněných dóz, každopádně levnější je celofánový pytlíček. Pak už vám stačí jen přírodní provázek a nějaká cedulka, kam můžete napsat věnování či něco o samotném výrobku.


Na postupu žádná věda není. Prakticky všechny suroviny důkladně promícháte ve velké nádobě a máte hotovo! Pokud chcete, můžete do směsi přidat i barvivo. Pak nezbývá nic jiného než sůl nadávkovat do pytlíčků nebo nádobiček a ozdobit. Máte hotovo! 


Přiznám se, že tohle "kutění" mě neskutečně bavilo a sama se těším až si udělám tuhle božsky vonící květinovou koupel :) Co vy a home-made dárečky? Vyrábíte nějaké? 


5 komentářů :

 1. Tak to vyzerá nádherne, milujem takéto DIY vecičky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, také ráda doma něco vyrábím a když je to kosmetika, tak mě to baví dvojnásob :)

   Vymazat
 2. Tak to vypadá hodně dobře! A jako dárek určitě dobře poslouží. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Vyráběla jsem mamce DIY šumivé bombičky do koupele a sklidilo to velký úspěch :) Pak jsem jednou dělala příteli slaný karamel, od té doby si ho děláme neustále a nesmí doma chybět! Tátovi nakládaný hermelín, letos se chci pustit do domácí paštiky nebo něčeho podobného, babičce vanilkový domácí cukr, mamce letos budu dělat domácí granolu. Jo, taky mám tohle tvoření moc ráda a obdarované to moc potěší!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!