MENU

pondělí 6. listopadu 2017

vysněné bydlení... existuje?! | INSPIRACE

Ahoj! V dnešním článku se nebudu věnovat kosmetice, nýbrž něčemu, co mě dlouhá léta zajímá a je to mou velikou vášní, podobně právě jako beauty. Tím je bytový design a interiéry jako takové. Jelikož roky běží a už dávno nebydlím doma s rodiči, čím dál častěji si kladu otázku ohledně mého vysněného bydlení. Jak vlastně vypadá? Chtěla bych vlastní byt či dům? A jaké interiéry se mi líbí? To všechno se dnes dozvíte, tak pokud vás toto téma zajímá, čtěte dál. Doufám, že se vám tento článek bude líbit :)


Jelikož jsem pracující studentka, v bydlení si nemohu dovolit nic víc než pronájem. Z krátkodobého hlediska je to vcelku rozumné řešení, ale dlouhodobě je to velmi finančně náročné a ve finále nic vlastního nemáte. Proto začínám uvažovat do budoucna. Je lepší mít byt nebo dům? Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala v domě se zahradou, ta myšlenka se mi moc líbí, avšak dům má svá pro i proti. V tomto ohledu u mě vítězí spíše dispozičně větší byt, alespoň 3+1, aby bylo dostatek místa i pro možné potomstvo. Jak ale moje vysněné bydlení vypadá? 

Odpověď se už dlouhou dobu mění, utváří a nikdy asi nebude možné popsat ten perfektní stav, jelikož se měním a se mnou samozřejmě souvisí i můj vkus. V jednom mám ale jasno - vzdušné, světlé prostory, kde dominuje právě bílá barva, výrazný severský vliv a zeleň. Pro inspiraci jsem článek doplnila fotkami interiérů, které jsou mi velmi sympatické. Pro někoho bude "nordic" styl možná trochu chladný, nicméně ve mně vyvolává pocit útulna a čistoty. Tato dokonalá funkčnost v sobě spojuje kapku industrialismu (kov, sklo) a přírody (dřevo, kožešina, květiny, proutí...) a přesně tyto elementy se mi líbí. Schválně jsem takové fotky nevybrala, ale pochopitelně nemusíte interiér ladit jen do bílé barvy, v tom je jeho jednoduchost skvělá - můžete dodat barevné nádechy, ať už tlumené v pastelových odstínech nebo jít all-in například s výrazně barevnou sedací soupravou či výraznými dlaždicemi v koupelně/kuchyni jakožto dominantou celého bytu. Možnosti jsou naprosto neomezené... Pro další dávku severské inspirace a můj aktuální "Home" wishlist, čtěte dál.

[ zdroj - Pinterest ]

Jak jsem už zmiňovala v předchozím článku, nedávno jsem předělávala svůj pokoj, který mi slouží jako obývací pokoj, pracovna a ložnice v jednom. Při té příležitosti jsem vyřadila spoustu dekorací a snažím se mu vdechnout právě onu severskou jednoduchost. Nebudu lhát, není to lehké, protože se obklopuji spoustou serepetiček, ale mám pocit, že jsem na té správné cestě k minimalismu. Haha... Hned jsem si vytvořila inspiration list nebo wishlist, chcete-li, s kousky, které mám momentálně v hledáčku.

Největší problém mám se svým pracovním stolem, který je bohužel dost malý a teď, když znovu studuji, vůbec nevyhovuje mým potřebám. Potřebovala bych velkou pracovní plochu, kde si mohu rozložit knihy, sešit a ještě notebook, což momentálně není možné. Oživení by ocenila i moje kuchyňská výbava, několikadílné soupravy těch samých talířů, misek a tak dále mě nudí. Jak to máte vy? Mou zeď momentálně nezdobí ani žádný obraz a dlouho už mám v hledáčku grafické plakáty s plány měst. Jednoduché, čisté a nápadité. Masivní plédy z merino vlny jsou nejen stylovým doplňkem, ale také dokonale zahřejí a úplně vyzývají k tomu, aby se do nich člověk zachumlal. Jednou budeš můj! Svíček rozhodně málo nemám, nicméně je na čase vyzkoušet nějaké nové značky a v tomto ohledu se mi moc líbí svíce DW Home s fantastickým výběrem vůní. Velký palec nahoru jim dávám i za pěkný design, který kromě vůně i vypadá nádherně a luxusně. Pro navodění té správné hygge atmosféry je právě světlo velmi důležité a co jiného dodá útulnou atmosféru než klasické svíce? Svícen se zimním motivem sněhové vločky vypadá i slavnostně a využila bych ho i na prostření vánoční tabule. Posledním kouskem, který sháním, jsou dřevěné podtácky z opravdových kusů neopracovaného dřeva. Tyhle přírodní akcenty v jednoduchém skandinávském interiéru dokonale vyniknou.

stůl JYSK | nádobí Bella Rose | deka | plakát | svíce DEMDACO | svícen Nordic Day | dřevěné podtácky


Doufám, že se vám dnešní článek líbil a pokud byste na toto téma chtěli i další články, dejte mi vědět!
Mějte krásný a úspěšný týden, K.


1 komentář :

  1. krásna inšpirácia, toto je presne to, čo sa páči aj mne. Potrebujem veľký priestor, ktorý pôsobí čisto a jemne, nemám rada zapratané izby :-) ❤ xx

    Simona | l i v e i n f o x w o r l d

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!