MENU

pátek 26. ledna 2018

Příběh mého obočí | JAK SE O NĚJ STARÁM?

Zdravím vás všechny při pátku. Já měla vcelku úspěšný den, protože se mi dnes povedla další zkouška a to hned za jedna! Po zbytek večera si můžu užít volno a zítra začíná učení na další předmět :D

Před nějakou dobou mě napadlo sepsat článek věnující se příběhu mého obočí (...a že to stojí za to, když vidím ty fotky). Je to jeden z nejdůležitějších rysů v obličeji a dokáže s celkovým dojmem udělat opravdu hodně. Asi jako mnohé z vás jsem se svým obočím dlouhá léta zápasila. Provinila jsem se přílišným vytrháváním a když dnes vidím několik let staré fotky, ťukám si na čelo a říkám si, jak je vůbec možné, že jsem to nechala zajít do takových extrémů. Ale jako spousta dalších věcí, chtělo to jen pár let, abych sama našla tu správnou cestu, jak o své obočí pečovat a jak ho vlastně správně vytvarovat, aby tvořilo onen rám obličeje. Dnes jsem s tvarem svého obočí nadmíru spokojená a mnohdy na něj dostávám i komplimenty. Avšak stále je co zlepšovat, proto se snažím neustále hledat nové produkty/metody. Pokud vás tedy zajímá jak se o své obočí starám a jaké produkty při tom používám, čtěte dál.


TVAR

Nejdůležitějším krokem je najít ten správný tvar obočí, který se vám bude samozřejmě líbit a také lichotit vašemu obličeji. K tomu, jak ho najít, existuje velmi jednoduchá metoda. Stačí když si vezmete dvě tužky či štětce - jeden přiložte svisle podél strany nosu. Kde se tužka/štětec setkává s linií obočí, tak tam by mělo začínat, aby vypadalo co nejpřirozeněji, na fotce přímka A. Druhou směřujte diagonálně k vnějšímu koutku oka a opět tam, kde se setkává s vaším obočím, by měl být ten správný "konec". Na fotce přímka B. Pokud svoje obočí nemáte moc husté a musíte ho více dokreslovat, vzala bych v potaz ještě jednu linii a k tomu vezměte tužku znovu diagonálně od nosu přes střed vašich zorniček. Obočí by v tomto místě mělo mít svůj nejvyšší bod. Tuto přímku jsem na obrázku nenaznačila, protože mám oči zavřené, nicméně pro mé obočí toto téměř do milimetru platí.


Když porovnám první dvě ilustrační fotky, v roce 2012 jsem to jednoznačně přeháněla s šířkou - toužila jsem po co nejtenčím obočí a bohužel to vypadalo téměř komicky a k mému obličeji se to vůbec nehodí. O tři roky později už vypadá o malinko lépe, s trháním jsem to přestala přehánět, nicméně stále to chtělo dopilovat u kořeně nohu a poupravit horní linii voskovými páskami.

ÚPRAVANa úpravu tvaru používám tři hlavní pomůcky - pinzetu, holítka a voskové pásky. Postupně si je všechny probereme a popíšu vám, jak a k čemu je používám.

Pinzeta je základ, bez kterého se jednoduše neobejdu. Nejraději mám ty se zkoseným hrotem a hlavně "ostřejší" plochou, aby se chloupek dal dobře uchytit. Tuhle no-name pinzetu mám už několik let a nevím, co budu dělat až ji jednou ztratím, protože je prostě nejlepší! Vždy když si koupím nějakou novou, je hrozně tupá, chloupky s ní prostě nechytím a už vůbec ne ty hodně jemné.  Věřte mi, že najít tu "pravou" vám bude chvíli trvat, ale nenechte se tím odradit. Trháním odstraňte chloupky pod dolní linií obočí, které rostou jasně mimo požadovaný tvar. Žádná pravidla týkající se toho, jak husté byste měli obočí mít samozřejmě nejsou, ale buďte opatrní a myslete na to, že chloupky nějaký ten pátek dorůstají. Tady znovu varuji, abyste to nepřeháněli a případné velké změny nechali na profesionálovi - ten vám může pomoci s prvotním tvarováním. Tvar pak stačí udržovat pravidelným trháním cca jednou za 14 dní.

Holítko, respektive taková malá břitvička, se hodí na ty otravné jemné chloupky v okolí obočí nebo i jinde na tváři, které pinzetou prostě neodstraníte, a pokud jste šikovní, můžete se jím upravit právě i spodní linii obočí bezbolestně namísto pinzety. Když se mi nechce plýtvat voskovými páskami, tvaruji holítkem i horní linii obočí, aby vypadalo upraveněji. Nikdy jsem si nemyslela, že tuhle věc budu potřebovat, každopádně vám to usnadní život a mýtům o narůstání silnějších chloupků nevěřte.

Jako poslední jsou ony voskové pásky, které vás zbaví nechtěných chloupků v okolí obočí velmi rychle a efektivně. Používám značku Veet a pásky speciálně určené na obličej. Vždy jsem měla horní linii obočí dost neupravenou a nedefinovanou - pinzetou se to trhat nedá a právě díky páskám získá obočí ten kýžený tvar. Teď už stačí jen trochu vyplnit, zafixovat a máme hotovo!


VYPLNĚNÍ & FIXACE

Když máte obočí vytvarované, můžete ho nechat tak, jak je. Jestliže ho máte hustší, bude lepší ho zafixovat, protože chloupky mají občas svojí vlastní hlavu a my chceme, aby vypadalo upraveně. Můžete zvolit bezbarvé fixační gely nebo ty zabarvené, pokud chcete, aby zároveň i něco málo vyplnili, a pokud žádný produkt na obočí nemáte nebo si ho kupovat nechcete, stačí vám spirálka/kartáček na obočí a lak na vlasy, který ho samozřejmě také zafixuje. 

Pokud potřebujete v obočí vyplnit nějaká místečka či doladit tvar, máte hned několik variant, jak to udělat. Existují všemožné tužky, gely, vosky, stíny a tak dále. Za sebe mohu doporučit následující produkty...


Brow Perfector - H&M Beauty
odstín Expresso
Pigmentovaná "řasenka" na obočí, která ho dostatečně vyplní s pomocí jemných vlákének, které simulují chloupky a zároveň také zafixuje. Momentálně můj svatý grál!

Brow Drama - Maybelline 
odstín Dark Brown
Než jsem objevila Brow Perfector, byl tohle můj oblíbený pomocník. Jsou to produkty na obdobném principu, ale Brow Drama neobsahuje  žádná vlákénka, pouze obočí dodá trochu barvy a zafixuje ho. Pro začátečníky celkem šikovný produkt a nebála bych se ani toho prazvláštního aplikátoru.

Drawing Eyebrow - Etude House
odstín 06
Tohle je ukázka klasické tužky na obočí, kterých v drogériích seženete spousty. Já jsem si oblíbila asijskou značku Etude House, jelikož se dá vybrat i z tmavších odstínů. Mám téměř černé obočí a sehnat odpovídající odstín v našich obchodech je téměř nemožné. Rozhodně doporučuji tužky vysouvací než ořezávací a spirálka na jednom konci je také velká výhoda.

Jak moje obočí vypadá dnes se můžete podívat na následující fotce. Do budoucna bych ho ráda nechala ještě trochu povyrůst, ale jinak fandím především téhle jemné úpravě bez zbytečného dokreslování. Hlavní je, že se za své obočí konečně nestydím a snažím se z něj naopak udělat přednost.Co vy a obočí?
Máte/měli jste s ním trápení nebo patříte mezi ty šťastné, kteří se rodí s dokonalým obočím? :)

Doufám, že vás dnešní článek bavil a já se budu těšit zase příště, ahoj!


9 komentářů :

 1. Tie mini holítka sú super, ani som nevedela, že niečo také vôbec je :-) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chvíli jsem se po nich pídila a DMko vše zachránilo! Teď už si nedokážu představit, že bych je neměla.

   Vymazat
 2. Mini holítka si chci pořídit, už dlouho po nich pokukuji. :) Pásky na trhání obočí já používám nejraději. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Teď he už krásné :)
  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. pekný užitočný článok :) ja namiesto toho holítka mám taký elektrický, ktorým to ide tiež super a rýchlo :)
  MakeupbyVeo

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!