MENU

neděle 21. ledna 2018

2018 Travel Bucket List | Kam se chci letos podívat?

Ahoj, abych se z toho nezbláznila, učení na zkoušky si prokládám plánováním letošního roku. Mám spoustu plánů na cestování, které bych letos chtěla uskutečnit. Kupodivu v mém seznamu není žádná přímořská destinace, tak uvidíme, zda se letos znovu vykoupu v moři :) Pokud vás zajímá, kam bych se během letoška chtěla vypravit, čtěte dál.


Amsterdam je město, kam se chci podívat už několik let a vypadá to, že se mi to poštěstí letos v dubnu. Atraktivní je hlavně pro svoje vodní kanály a malebné domy, které tyto kanály lemují - překrásné panorama. Možná to bude znít dost úsměvně, ale v mých očích je tohle taková "severská" verze Benátek a má pro mě stejné, ne-li větší kouzlo. Kromě holandské metropole máme v plánu podívat se i na legendární zahrady Keukenhof - ty coby milovník tulipánů toužím vidět na vlastní oči. Nemůžu se dočkat!


Ve Vídni jsem byla asi před dvěma roky, nicméně to byl dost chaotický a nepovedený výlet kvůli počasí. Zároveň to bylo v období vánočních trhů, takže jsme se soustředili hlavně na ně a z okolí toho moc neviděli. Téměř na každém rohu je zde nějaká dechberoucí památka a navíc je to metropole plná luxusu, takže nákupy k návštěvě Vídně neodmyslitelně patří. Stejně jako řízek a Sachr, který bych konečně ráda ochutnala :)


Stejně jako u Vídně jsem v Berlíně už také byla a ty hlavní atrakce už jsem navštívila. Tentokrát bych se chtěla zaměřit spíše na "moderní" část města a hlavně gastroturistiku - na dobré jídlo a kávu, máte nějaké tipy kam zaručeně zajít? Také se mi moc líbí možnost projet Berlín na kole, které si můžete za určitý poplatek zapůjčit.


Budapešť je město, které kromě mých kamarádů vloni navštívili také všichni, koho sleduji na instagramu a letos už konečně i já :D Konečně si začíná užívat zaslouženého turistického zájmu a výlet do Budapešti má spoustu výhod - je to blízko, cenově je to velmi dostupné místo a pokud si kromě klasického "turistování" budete chtít zajít zarelaxovat do lázní, tak klidně můžete. Tomu říkám výlet se vším všudy!


Na konec jsem si nechala místo v naší krásné zemičce. Fakt se za toto přiznání stydím, ale nikdy v životě jsem nebyla na Moravě! Tedy pokud nepočítám to, že jsem projížděla. Chtěla bych tuto malebnou část Čech tedy řádně procestovat a kde jinde začít než v Brně (následně mám v seznamu Olomouc, Mikulov, Lednici...). Pokud tu mám nějaké Brňáky, doporučíte mi, co nevynechat a kde se dobře najíst? Budu vám vděčná :)


Zajímá mě, kam byste se letos chtěli podívat vy.

Pokud jste navštívili některá města z mého seznamu a máte tip, kam se zaručeně podívat a co nevynechat, budu vám vděčná, děkuji :)

Teď už se loučím a zase příště! <32 komentáře :

  1. Máme skoro stejný cíle, kam se podívat s vyjimkou Vídně, kde jsem byla nedávno. Ale třeba Amstr mě láká moc. :-)

    Šárka Blog

    OdpovědětVymazat
  2. z tvojho zoznamu by som hneď brala Amsterdam:) tiež ho mám už pár rokov na zozname:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!