MENU

sobota 23. září 2017

Inecto Naturals kokosová řada na vlasy | ANO či NE?

Ahoj! Dnes jen odpočívám a snažím se vyležet kocovinu z včerejší party :D V poslední době dost bojuji se svými vlasy, proto také dnešní recenze na vlasovou řadu s kokosovým olejem pro extra hydrataci od přírodní značky Inecto Naturals. 


Anglická značka Inecto Naturals láká na produkty, které jsou z 90% tvořený přírodními složkami a jsou vhodné i pro vegany. Slibují dlouhodobou hydrataci, posílení a revitalizaci vlasů. Ceny jednotlivých produktů se pohybují do stovky, takže cenově velmi dostupné a dokonce na ně narazíte i v drogériích. Já jsem je dostala k Vánocům, nicméně dostala jsem se k nim až během léta a na řadu přišly poté, co jsem zkoušela našlapanou dvojku (šampon + kondicionér) s keratinem od OGX. Po několika měsících jsem schopná říct vám mé postřehy a bohužel nebudou úplně pozitivní. Vezmeme to ale pěkně popořadě...Představím vám šampon, kondicionér (oba v balení po 500 ml) a masku (150 ml). Šampon i kondicionér moc pěkně voní, žádný umělý odér to není, příjemná nasládlá vůně kokosu. Maska už je parfemovaná úplně minimálně, na funkčnosti jí to samozřejmě nic neubírá. Pokud to budeme brát v pořadí, v jakém se používají, začnu s šamponem. Na jeho gelovité konzistenci není nic zvláštního, nicméně oproti těm "nepřírodním" šamponům výrazně méně pění a já se nemůžu zbavit pocitu, že dokud nemám hlavu bohatě napěněnou, vlasy si pořádně neumyji. Ano, je to spíše můj subjektivní pocit, nicméně už z tohoto důvodu po něm nesahám ráda. Jednoduše mám pocit, že vlasy důkladně nevyčistí a druhý den už si žádají další umytí. O hloubkové hydrataci tady také bohužel mluvit nemůžu, jelikož po vymytí mám vlasy jako chemlon. Abych s tím něco udělala, přichází na řadu kondicionér. U něj bych to shrnula tak, že se ničím nevymyká kdejakému jinému kondicionéru z drogérie. Nic víc, nic míň. Opět se žádný hydratační festival nekoná, takže jdeme na masku! Ta je konečně pořádně hutná a vlasy zjemní. Problém je v tom, že balení je téměř třetinové oproti šamponu a kondicionéru, tudíž mi v obou zbývá více než polovina a maska je prázdná. Hm... Maska ale skutečně vlasy krásně zhydratuje, dodá jim hebkost a život. Po několika měsících používání téhle trojky mám pocit, že mám vlasy příšerně vysušené, třepí se a já neustále dumám, čím to může být. 

Když jsem studovala složení, četná zastoupení zde mají alkoholy (Cetearyl alcohol, Stearyl alcohol, Isopropyl alcohol...), sulfáty a onen propagovaný kokosový olej je na posledních místech, tedy až na kondicionér, kde je "už" na pátém místě, viz fotka. Chemik nejsem, některé z těchto alkoholů se řadí mezi tvz. "mastné alkoholy", které by měly být prospěšné, nicméně vlasy mi jasně dávají najevo, že tohle pro ně není to pravé "kokosové". Šampon ani kondicionér není spotřebovaný, stejně se s nimi ale rozloučím.


Moje další zkušenost s "přírodní" kosmetikou nedopadla dobře a upřímně bych řekla, že mnohem lépe uděláte, když si místo těchto produktů koupíte kvalitní kokosový olej a jednou týdně si uděláte olejovou masku. 

Velmi by mě zajímalo, zda jste tyto produkty také vyzkoušeli a pokud ano, jaká je vaše zkušenosti?
Ocením i tipy na produkty, které by teď zachránily moje suché vlasy.

Mějte krásný typicky podzimní víkend :)


4 komentáře :

 1. Značku znám a zkoušela jsem i olej na suché konečky, jen teď popravdě si ani nevzpomenu jaký byl.. :(

  Soutěž o produkty Couleur Caramel v hodnotě 1500 Kč

  OdpovědětVymazat
 2. Značku znám, ale tak nějak ji procházím, takže nezkoušela jsem.

  OdpovědětVymazat
 3. Ja mám len šampón a nedám naňho dopustiť. :) Mám zvláštne vlasy-vrch hlavy sa mi rýchlo mastí a "vrkoč" zas ostáva suchý. Po Inecte mám taký pocit, že sú všetky vlasy rovnaké, pekne jemné a lesklé. Za mňa po dlhej dobe super šampón, len každému sadne niečo iné,no :( Ak rozmýšľaš ešte o nejakom dobrom prírodnom, ja som dlho používala kofeínový od alverde, ktorý je síce proti vypadávaniu vlasov, ale možno by aj trošku posilnil tie tvoje :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za tip :) Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, to je jasné.

   Vymazat

Děkuji za vaši odezvu!