MENU

středa 14. června 2017

oblíbené seriály nr. 3

Zdravím vás a doufám, že máte úspěšný týden - už jen dva týdny do prázdnin. Dnešní článek je přednastavený, protože jsem momentálně někde mezi Českou republikou a Mallorkou :) Pořádný odpočinek potřebuji jako sůl! Když už jsme u toho odpočinku, dnes tu pro vás mám několik dalších tipů na parádní seriály a tentokrát jsou to hlavně minisérie mající méně než deset dílů, takže naprosto ideální, pokud nechcete začít nějaký "never ending story".


Minisérie Sedmilhářky podle stejnojmenné knihy je něco, co prostě musíte vidět! Herecké obsazení nabízí hvězdy, kterým byly role přímo jako ušité na míru. Celý příběh začíná odhalením vraždy v městečku Monterey a zpětně se rozplétá příběh, který vyvrcholil právě touto událostí. Seznámíte se s trojicí matek společně s jejich osudy a je to přesně seriál, který vás naprosto pohltí už od prvního dílu. Nechybí zde klasická ženská rivalita protkaná skvělým humorem, komplikované partnerské svazky a zjistíte, že každá z nás má nějaká tajemství, která ukrýváme před světem. Život dokonalých žen není ani zdaleka tak dokonalý jako bychom si mohli myslet. Slyšela jsem zvěsti o druhé sérii, takže jsem velmi zvědavá, kam by se tato minisérie mohla dále posunout. 


Myslím, že o 13 Reasons Why už slyšel snad každý a není divu. Příběh z prostředí typické americké střední školy, který upozorňuje na velmi citlivá témata doprovázející dnešní generace teenagerů: šikana, znásilnění, alkohol, drogy, deprese a spousta dalšího, co přivede mladou Hannu až k rozhodnutí vzít si svůj vlastní život. Na audiokazety svým "vrahům" nahraje právě 13 důvodů, proč to udělala a každý se s takovým obviněním vyrovnává jinak. Dojde vám, že pro někoho může naprostá banalita znamenat mnohem více a také v jak šílené světě dnešní teenageři žijí. Vyzdvihnout musím i perfektní soundtrack, který naprosto dokonale dotváří melancholičnost celého příběhu a nejednou mě donutil brečet. Hlavní postavu, Claye, si nejde nezamilovat!


Tom Hardy v hlavní roli byl jeden z důvodů, proč jsem rozhodla Taboo začít sledovat. Příběh začíná v Anglii začátkem 19. století, kdy se po smrti svého otce kvůli dědictví do Londýna vrací James Keziah Delaney, o kterém si všichni mysleli, že je dávno mrtvý. Ono otcovo dědictví je však spíše prokletím a nikdo nemá tušení, jaký další krok učiní tajemstvím obestřený James. Pokud máte rádi temnější historické seriály, tady i s kapkou mystična, bude pro vás Taboo skvělou volbou a Tom Hardy už je jen třešničkou na dortu pro ženskou část diváků :)


American Gods, žhavá novinka, která má výborně našlápnuto! Někteří z vás možná budou znát předlohu v podobě stejnojmenné knihy od Neila Gaimana. Děj tohoto seriálu se soustředí kolem světa bohů mezi námi a války, která je mezi nimi na spadnutí. Staří bohové mající svůj původ v dávných mytologiích ztrácí své věřící na úkor nových, modernějších bohů. Ti odrážejí hodnoty v dnešní společnosti - láska k penězům, moderním technologiím, médiám, celebritám nebo drogám. Není to klasická oddechovka, American Gods bych doporučila spíše náročnějším divákům, kteří hledají něco netradičního a rádi se dozvědí něco o starodávném božstvu (nejen) Ameriky.

Zaujal vás některý ze zmíněných seriálů?
Pro inspiraci mi napište, jaký je ten váš oblíbený nebo třeba nově objevený!
Mějte se krásně <3

4 komentáře :

 1. Anonymní14/6/17 11:20

  Hezký článek, myslím že po tomhle článku začnu sledovat american gods :) ďěkuji :)

  OdpovědětVymazat
 2. Sedmilhářky jsem měla hodně ráda! :) Dnes jsem začala sledovat právě 13 Reasons Why jsem u třetího dílu a teda dokonalost, moc mě to baví! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Mam v plánu začít sledovat Sedmilharky a 13 Reason Why, děkuji za tipy :))

  LITTLETHINGSFOREM

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!