MENU

úterý 12. července 2016

Rome photodiary, part 1

pěkný den, mám tu pro vás slíbené fotky z Říma! rozdělím je do dvou částí, aby toho nebylo příliš a také se jen tak lehce rozepíšu, abych vám dala nějaké užitečné rady a tipy, pokud se tam také chystáte.

celý pobyt jsme si s kamarádkou organizovaly samy - vybraly jsme si datum, koupily letenky a následně sháněly ubytování. za skvělé peníze jsme sehnaly Hotel Regio v samotném centru Říma, jen pár kroků od nádraží Termini, takže vám ho rozhodně mohu doporučit a v ceně ubytování je každý den i dobrá snídaně. za sebe bych vám cestu do této metropole doporučila spíše na podzim nebo na jaře, jelikož to vedro, které jsme zažily, bylo úmorné a nesnesitelné. jsme takové ty náruživé turistky a první dva dny jsme přepálily natolik, že jsme poslední den málem zůstaly ležet na pokoji a domů jsme následně přiletěly naprosto vyřízené.

Řím je dechberoucí a fascinující (nejen) antické památky tu jsou na každém kroku - byly jsme čtyři dny na nohách a zdaleka jsme neviděly všechny jeho krásy, protože jsme šly hlavně po těch hlavních atrakcích. u těch musíte počítat s šílenými frontami, ale ve většině případů to za to opravdu stojí :) nedoporučovala bych spoléhat se zde na dopravu, Římané a Italové celkově nic příliš neřeší a jestliže autobus nebo vlak přijede o 10 či 20 minut později, nikomu to nevadí a promítá se to v každodenním životě. doprava je dost chaotická a při přecházení rušných silnic bych doporučovala následovat zkušené římské občany.

všude po Římě najdete volně přístupná "pítka", kde si můžete bez obav natočit vodu do své lahve nebo se osvěžit, což mi přijde jako naprosto geniální nápad. rozhodně bych tuto variantu upřednostňovala před tou kupovat si lahve s vodou od pouličních prodavačů v okolí hlavních památek. když už jsem u těch památek, velmi často se především po ženských návštěvnicích žádá, aby je navštěvovaly s určitým dress codem - problém jsou hlavně holá ramena a krátké šortky či sukně. pokud u sebe budete mít nějaký šátek na dočasné "zahalení", ukážete jim tím svůj respekt a nebudete z památky v tom nejhorším případě vykázáni.


zajímaly by vás další mé rady a postřehy? :)

2 komentáře :

  1. Nadherne fotky, muselo to tam byt opravdu skvele, ale verim, ze to vedro bylo neprijemne :-)
    Lovely imperfections

    OdpovědětVymazat
  2. Ta pítka po Římě se mi také dost zamlouvala, loni jsme tam byli taky v těch největších vedrech a voda byla jediná záchrana. Jinak jak píšeš, že na Řím ani 4 dny nestačí, to nevím, na jak dlouho tam budeme muset někdy jet, když jsme tam strávili necelý den a řekli si, že musíme jet znovu :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!