MENU

úterý 26. července 2016

domácí čokoládová maska

nemotivovaná, bez inspirace a nápadů... tak si připadám posledních několik dní, protože se toho poslední dobou děje tolik! alespoň si konečně užívám volno a mám pro vás nové DIY, v kterém si vytvoříme jednoduchou a dokonce jedlou pleťovou masku :)
co budete potřebovat?
- kakao
- med
- bílý jogurt
- ovesné vločky
- mixér
- nádoba na masku

v receptu schválně neudávám specifická množství jednotlivých surovin, aby si každý vytvořil konzistenci podle vlastních preferencí v průběhu sladkého tvoření. a proč vlastně tyto suroviny? kakao patří mezi plodiny s největším podílem antioxidantů, med má skvělé antibakteriální účinky, bílý jogurt výborně hydratuje a díky ovesným vločkám budete mít pleť rozjasněnou a během smývání masky si dopřejete i jemnou exfoliaci. pojďme na to, postup je opravdu jednoduchý!
ovesné vločky si v mixéru rozemelte na jemnější texturu a následně všechny suroviny smíchejte dohromady.
míchejte dokud se suroviny nespojí a podle toho, zda masku chcete hutnější či řidší přidejte vločky nebo med. nezapomeňte masku také ochutnat :)
nalijte do nádoby a skladujte nejlépe v ledničce po dobu maximálně 14 dní. na domácí pleťové masce je nejlepší to, že přesně víte, co obsahuje a v tomhle případě si i smlsnete. na pleti ji nechávejte 10 až 15 minut.


děláte si také vlastní pleťové masky?

5 komentářů :

 1. Myslím si že tohle je daleko lepší a pleti prospěšnější než kdejaké chemické sajrajty.
  Určitě dobrý nápad, já si zase ráda dělávám domácí masky na vlasy.

  OdpovědětVymazat
 2. to je skvelý nápad, si šikovná :) dokonca ti ide maska k farbe očí :) hihi
  MakeUpByVeo

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, na té fotce s maskou ti to tak sluší! Já s čímkoliv na obličeji vypadám děsně, nemohla bych se s tím fotit :D Super článek, Káji, masku ráda vyzkouším, ještě když se to dá jíst, mmm.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!