MENU

sobota 27. února 2016

Bez konceptu

krásný sobotní večer! jaká byla vaše sobota? já odpočívala po prvním týdnu letního semestru a volné chvíle mezi přednáškami trávím v kavárnách. proto jsem tu s novou rubrikou - places, o kavárnách, restauracích či jiných zajímavých podnicích (nejen) v Liberci. dnes si dáme mou oblíbenou kavárnu Bez konceptu.
ačkoliv kavárna Bez konceptu nemá s Technickou univerzitou v Liberci nic společného, mám ji s ní úzce spjatou. hlavně proto, že její pobočka je velmi blízko univerzitního kampusu a dříve měla ještě druhou přímo v jedné z budov, takže si člověk bez problému mohl mezi přednáškami dojít pro jejich výbornou kávu do kelímku.

Bez konceptu najdete na Husově ulici a právě díky blízkosti ke kampusu zde hodně často potkáte studenty. prostor kavárny je vzdušný, prosvětlený díky velkým oknům a poměrně malá kapacita působí rodinným dojmem. můžete si zde vychutnat skvělou kávu, ale i přečíst denní tisk nebo se dozvědět o zajímavých výstavách nebo jiných kulturních akcích v Liberci.
pravidelně si dávám dokonalé double cappuccino za krásných 54 Kč. samozřejmostí ke kávě je sklenička vody, což v některých podnicích stále ještě nefunguje. vedle kávy, která nemá chybu, si vyberete z široké nabídky nápojů - ledové čaje, limonády, čerstvé džusy, smoothies a další. nezklamou vás asi dortíky (moji favorité jsou mrkvový koláč a red velvet cake <3), bagety, panini a to vše z čerstvých a sezónních surovin. a pokud dostanete chuť na víno, můžete si ho zde samozřejmě také dát.
pokud budete mít cestu do Liberce, tuhle kavárnu určitě nevynechejte!

pro liberečáky - jaká je Vaše oblíbená kavárna? :)


2 komentáře :

  1. Všichni básní o kavárnách a podnicích v Liberci a my tady nemáme pomalu ani jednu cukrárnu :D opravdu potřebuju žít ve městě, kde bude alespoň něco málo, protože někdy je potřeba dojít si popovídat do příjemného prostředí a ještě s dobrým jídlem:)
    http://of-goldbook.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!