MENU

sobota 31. května 2014

Sleek paletky očních stínů

zdravím! doufám, že máte náladu na recenzi, protože dnes ji věnuji oblíbeným paletkám očních stínů značky Sleek. 
Sleek pochází z Británie a je známý hlavně pro svou výbornou pigmentaci - ať už se jedná o oční stíny či rtěnky, tato značka byla původně určená k líčení  tmavých typů a černošek, tak pigmentace musela být opravdu dobrá. u nás už ji díky několika eshopům také seženete a věřím, že v jejich široké nabídce si vybere každá z nás! ceny se pohybují okolo 300 Kč za kus, což mě osobně nepřijde nějak otřesné, protože teoreticky jeden stín vyjde na cca 25 Kč a to rozhodně nikde neseženete. ostatně já už mám doma tři paletky a pořád jich nemám dost :)
jelikož je dnešní článek věnovaný paletkám, začala bych hned u samotného balení a jeho vzhledu. paletky jsou na první pohled pěkné, černý obal působí vcelku profesionálně a hlavně jsou z bytelného plastu. otevírání je sice trochu tužší, ale chce to pouze cvik. mám trochu problém s povrchem, na kterém je vidět každý otisk a je hodně náchylný na odření, to se ostatně můžete podívat na fotce pod odstavcem. na první pohled poznáte, která paletka je nejstarší. v každé paletce najdete 12 očních stínů - matné, třpytivé, zářivé, tlumené... každý jednotlivý stín má svůj název jako je tomu například u legendární Naked. součástí balení je samozřejmě i pěnový aplikátor se dvěma konci, ale ten já osobně nevyužívám. co ale velmi oceňuji je obrovské zrcátko! konečně někoho napadlo, že třeba co se cestování týče, paletka se zrcátkem je výborná a hlavně funkční věc.
teď už k samotným stínům - upřímně můžu říct, že jednoznačně patří k tomu nejlepšímu ve své kategorii a doporučila bych je každému, ať už je to make-upový profesionál nebo naprostý začátečník. s touto paletkou jednoduše nemůžete šlápnout vedle. pigmentace je perfektní. u třpytivých stínů je samozřejmě větší než u těch matných, ale to je naprosto běžné. matné stíny trochu více práší a třpytivé jsou konzistencí mnohem více máslové, což na nich přímo zbožňuju. s výdrží to také není vůbec zlé - i bez báze s klidem zvládnou 8 hodin a to už je to říct, protože na mých mastných víčkách drží máloco. s bází jsou pak barvy intenzivnější a vydrží celý den. v každé paletce najdete světlejší odstíny, které jsou skvělé na běžné denní líčení a zároveň i takové, s kterými vytvoříte dramatické večerní očí. velké plus u mě má paletka Oh So Special za nádhernou uhlovou černou, protože sehnat takto intenzivní černou je docela oříšek. na následujících fotkách si můžete prohlédnout paletky, které mám doma a také pigmentaci některých odstínů.
jestli jste nad těmito paletkami váhali, doufám, že vám tento článek pomohl se rozhodnout :) 

máte doma některou z paletek, jak jste spokojené?

+ bytelné balení; zrcátko; barevná univerzálnost; široký výběr paletek; skvělá pigmentace; výdrž; krásné odstíny; poměr cena/výkon
- dostupnost; obal náchylný na odření; prášivost

1 komentář :

  1. ja nemám ani jednu, dala som si zákaz kupovať akékoľvek, myslí, že do staroby mám, čo používať:)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!