MENU

pondělí 15. července 2013

DIY co s levandulí?

nadešel čas levandule a  ta nám kvete jako divoká. pokud ji i vy máte na záhonku či doma v květináči, mám tu hned dva nápady na její šikovné využití. 
co budeme potřebovat?
nastříhanou levanduli
prázdnou sklenici
provázek či stužku
nůžky

1. provonění šatníku
pokud patříte mezi milovníky levandule a její vůni zbožňujete, můžete ji využít k provonění vašeho oblečení či prádla v šatníku. levanduli stačí svázat do svazečků a uložit ji mezi komínky, uvidíte, že oblečení rychle vstřebá její krásnou vůni, která vás bude doprovázet celý den. navíc tato květina odpuzuje šatní moly!
2. levandulový cukr
přidáním levandule do cukru získáte nádherné aroma a lze ho použít ke slazení dezertů, ovoce, čaje nebo i při pečení. zároveň to může být i pěkný dárek. stačí otrhat malé květy levandule a přimíchat je do uzavíratelné sklenice s cukrem. ten může být klasický bílý, ale i třtinový. nechte nějakou dobu odležet, aby cukr získal vůni a můžete ho začít využívat. mějte však na vědomí, že byste ho měli spotřebovat do 6 měsíců a uchovávat na temném, suchém místě.

4 komentáře :

 1. Vyzerá to super a krásne to vonia :)
  Pozývam vás na môj nový blog http://natalyland.blogspot.sk/ :) Teším sa na vás! :)

  OdpovědětVymazat
 2. nápad s cukrem se mi moc líbí :)

  OdpovědětVymazat
 3. Levandulový cukrrrrr! Ten mám v plánu, ale pěkně to rozdrtit v hmoždíři tu levanduli, aby ten cukr dostal taky fialovou barvičku :D

  OdpovědětVymazat
 4. hneď zajtra si dám nejakú levanduľu do skrine :D neviem prečo mi to nikdy nenapadlo :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaši odezvu!